Genel Haberler
  • 29 Ağustos 2023

AKÇAKOCA BELEDİYE BAŞKANI MEHMET OKAN YANMAZ’IN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Akçakoca Belediye Başkanı Mehmet Okan YANMAZ, 30 Ağustos Zafer Bayramını yayımladığı mesajla kutladı.
Başkan Yanmaz mesajında şu sözlere yer verdi “ Bağımsızlık inancımızı, hür yaşama kararlılığımızı tüm dünyaya bir kez daha ilân ettiğimiz 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıldönümünü, millet olarak kutlamanın mutluluğunu yaşamaktayız.
30 Ağustos 1922, milletimizin şanlı ordumuz ile birlikte yazdığı emsalsiz bir kahramanlık destanıdır. Milletimiz bu destanla, milli hâkimiyet, birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere büyük bir ders vermiş ; hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir.
Tarihimizin en önemli dönüm noktası ve milletimizin hürriyet ve bağımsızlık fikrinin ölmez bir âbidesi olarak tarihteki yerini alan 30 Ağustos Zaferi, aynı zamanda bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da yol göstermiştir.
Büyük bir coşkuyla her yıl kutladığımız 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş gazilerimizi bir kez daha rahmetle ve minnetle anıyor, Akçakocalı hemşehrilerimin ve aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum” diye ifade etti.