Genel Haberler
  • 31 Ağustos 2023

AKÇAKOCA’NIN “İÇME SUYU” TEMİZ ÇIKTI

Akçakoca’nın içme suyunda yapılan incelemelerde suyun temiz olduğu tespit edildi.
Son günlerde bazı kesimler tarafından spekülasyonlar yapılarak içme suyundan bazı hastalıklara neden olduğu iddialarına Akçakoca Belediye Başbakanı M. Okan Yanmaz’ dan cevap geldi.
Başkan Yanmaz, yaptığı açıklamada, içme suyunun temiz olduğu ve su da herhangi bir problem olmadığını söyledi.
MODERN TESİS VE 13 ÇALIŞAN
Başkan Yanmaz, arıtma tesisinin en son modern sistemde yapıldığını ve 13 personel ile hizmet verdiğini belirterek,” Mevcut arıtma tesisimiz en son modern sistemle yapılmış, dışarıdan diğer belediyelerin gelip örnekle nasıl çalıştığını izlemeye geliyorlar. Tesis 13 personel ile çalışmaktadır. Başlarında Biyolog Hakan Erdoğan eşliğinde, her gün günlük rutin numuneler alınarak laboratuvar sonuçları bizlere bildiriliyor. Buna göre, Akçakoca’mızın suyu PH derecesi 8 ve kloru da uygun olmak kaydıyla siz vatandaşlarımızın çeşmesinden akmasını sağlıyoruz.” Dedi.
İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ 9 YERDEN NUMUNE ALIP ÖLÇÜM YAPILIYOR
Başkan Yanmaz, ayrıca, İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerinin 9 ayrı noktadan numune alınıp kontrolleri yapıldığını, yapılan kontroller ve analiz sonuçlarında içme suyu kriterlerin uygun olduğu, tüm vatandaşlarımızın musluktan akan suyu güvenle tüketebileceklerini ve içebileceklerini ifade etti.